Väggpendyl sengustaviansk Hultman Örebro

355335

VÄGGPENDYL, sengustaviansk, urtavlan märkt And Hultman Örebro (Anders Hultman, urmakare i Örebro 1793-1810), skuret trä och pastellage, förgylld och bronserad, krönet i form av kask, höjd ca 85, bredd 60 cm

Lagningar, nyckel o pendel saknas

Klockor/Ur

Rum 22

Budhistorik (9 bud)
2277259
3 600
2276761
3 400
2268861
3 200
2268537
2268536
2 600

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.