Aftonensemble bestående av klänning och bolero

355296

AFTONENSEMBLE, bestående av klänning och bolero, 1960-tal, i smaragdgrön duchesse, handsydd, klänning, dubblerad med helsidenorganza, SV storlek 38/40, mått: övervidd 96 cm, midjevidd 71 cm, höft 90 cm, stuss 102 cm, kjollängd mitt bak 113 cm, handpiquerat blixtlås mitt bak 33 cm, bolero, rak modell, kantad med ljusbrun minkpäls, fodrad med japonsiden, mått: övervidd 100 cm, axel/ärm 10/50 cm, ryggbredd 46 cm, längd mitt bak 40 cm

Smärre slitage, omsydd klänning

Fashion

Rum 21

Budhistorik (7 bud)
2264538
750
2275321
700
2264538
650
2275320
600
2264538
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.