Alnmått tumstockar skjutmått mm

355241

ALNMÅTT, varav 2 st daterade 1817 TUMSTOCKAR, SKJUTMÅTT, mm, totalt ca 20 st, 18/1900-tal, varierande mått

Smärre skador

Diverse, Allmoge

Monter 21

Budhistorik (13 bud)
2274922
2 400
2267796
2274921
2267796
1 900
2274628
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.