Piero Fornasetti glasunderlägg

355229

PIERO FORNASETTI, glasunderlägg, 8 st., Italien, bemålat porslin, originalask, i botten märkt Fornasetti Milano / Exclusive for Bonwit Teller, diameter ca 10,5 cm

Smärre slitage, originalask med slitage/skador

Keramik/Porslin, Design

Monter 21

Budhistorik (3 bud)

2265108
2263554
2261593
500

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.