Handingar undertecknade Karl XV

355216

HANDLINGAR (6). KARL XV (1826-1872), kung av Sverige och Norge från 1859 med norska regentnamnet Karl IV.
Resolutioner, fullmakter mm för friherre Gustav Otto Funck. bl.a. daterade under 1860-talet.

Vikta, några småfläckar

Böcker/Kartor, Handskrifter

Budhistorik (19 bud)
2287285
2289282
2287285
1 400
2289280
1 300
2287285

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.