Tallrikar porslin famille rose Kina

355178

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina 1700-tal, famille rose, två med konturerat brätte och skuren kant, dekor av strödda blomster, en med blommor och nejlikor samt delvis förgyllning, diameter ca 23 cm

Två med kantlagningar, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (3 bud)

2288483
2279995
2273312

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.