Byrå Louis XVI

355158

BYRÅ, Louis XVI, Italien, fanérad med lönn, valnöt m.fl., beslag i mässing, samtliga sidor med runda medaljonger med växornamentik, övre lådan och sidorna med bård i intarsia i form av växter, höjd 86, 118x56 cm, lös del finns

Slitage, fanérbortfall, sprickor, skador, lås och nyckel saknas

Ändringar/tillägg
Lös del till byrån finns att avhämta vit Ulämningen

Rum 16

Byrå Louis XVI

Budhistorik (18 bud)
2275783
20 000
2275782
19 500
2275780
19 000
2275779
18 500
2275775
18 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.