Fickur i 14 k guld

355134

FICKUR, 14 k guld, 1800-talets slut, emaljtavla, romerska siffror, cylindergång, planspiral, blånerade visare, innerboett i metall, boett nr: 45347, diameter 37 mm, vikt ca 34 g

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Klockor/Ur

Fickur i 14 k guld

Budhistorik (4 bud)

2268167
2261929
2261928
2261254

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.