Stolar 1 par Myran

355122

ARNE JACOBSEN, stolar, 1 par, 3100/Myran, för Fritz Hansen, sittskal av skiktlimmad, formpressad teak, trebent benställning i stål, 1950-tal, märka "FH Danmark", en stol brickmärkt "Illums Bolighus Köbenhavn" sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, märken, repor, spricka/lagning i ryggen, ena stolen saknar gummibussningar mellan underrede och sits

Rum 5

Stolar 1 par Myran

Budhistorik (25 bud)
2275903
2 800
2275898
2 600
2275894
2 400
2275886
2275888

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.