Bestick silver gammal fransk

355040

BESTICK, 93 dlr, silver, modell gammal fransk, varierande ålder 18/1900-tal, bestående av: 11 bordsknivar, 14 bordsgafflar, 5 bordsskedar, 2 teskedar, 2 kaffeskedar, 7 matgafflar, 9 matknivar, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar, 11 smörgåsgafflar, 2 smörknivar, osthyel, tårtspade, 2 salladsbestick, soppslev, såsslev, total vikt exkl knivar med rostfria blad ca 2350 g, (total vikt inkl. knivar med rostfria blad ca 5300 g)

Slitage, smärre skador på matknivarna, varierande storlekar och ålder

Silver, Silverbestick

Bestick silver gammal fransk

Budhistorik (22 bud)
2270216
9 000
2270468
8 800
2270216
8 600
2270466
8 400
2270216
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.