Kopparföremål mått i furu

355021

GRYTA, på ben, HÄMTARE, HINK, med lock, 1800-tal, koppar, ben i smide, grytans mått höjd ca 44, 35x29 cm, MÅTT, 4 st, 17-1900-tal, furu, delvis kontrollmärkta

Bruksslitage

Diverse, Allmoge

Rum 12

Kopparföremål mått i furu

Budhistorik (13 bud)
2270943
900
2270006
850
2270768
850
2270006
2269414
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.