Bordsur Bulle Patent

355013

BULLE PATENT, bordsur, 1900-talets början, svartlackerad träsockel, glaskupa med slipad dekor av vinrankor, sifferring med arabiska siffror, urtavlan märkt Bulle Patent, batteridrivet verk i mässing nr 180643, total höjd ca 35 cm

Urtavlan med smärre ytslitage, kupan med smärre nagg

Klockor/Ur

Monter 13

Bordsur Bulle Patent

Budhistorik (16 bud)
2270977
3 800
2269979
3 600
2269979
3 400
2270976
3 200
2269979

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.