Golvur i form av kolonn

354925

GOLVUR, 1800-talets början, kolonnformat, krönt med kärve, bemålad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 217 cm, lod och skadad pendel medföljer

Skador, färgbortfall, senare bemålat, nyckel saknas

Klockor/Ur, Golvur

Rum 12

Golvur i form av kolonn

Budhistorik (65 bud)
2271376
12 000
2271374
11 500
2271369
11 000
2271373
10 500
2271369
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.