Byrå empire 1800-tal

354922

BYRÅ, empire, troligen Danmark, 1800-talets första del, fanérad i mahogny, intarsiadekor med antikiserande figurscen med putto, höjd ca 80, 90 x 48 cm

Kompletterade nyckelskyltar, fanérskador, nyckel saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 20

Byrå empire 1800-tal

Budhistorik (23 bud)
2270496
2270492
2270495
1 900
2270492
1 800
2270488
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.