Bordsur England Webster 1800-tal

354918

BORDSUR, 1800-talets andra kvartal, England, slagfunktion, urtavla i bemålad plåt märkt Webster / Cornhill, fodral i trä, höjd ca 41 cm, uppdragsnyckel samt nyckel till fodral medföljer

Urtavla med smärre krackeleringar

Ändringar/tillägg
Uppdragsnyckel samt nyckel till fodral medföljer och finns att avhämtas vid Utlämningen

Klockor/Ur, Bordsur

Rum 20

Budhistorik (20 bud)
2270926
5 400
2270903
5 200
2260803
5 000
2270890
5 000
2260803
4 800

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.