Regentporträtt Oscar I litografi krona Skytteholm

354861

REGENTPORTRÄTT, Oscar I Sveriges och Norriges Konung, litografi, efter OJ Södermark, Stockholm Tryckt hos Strömer&Hårdh på Abraham Lundquists förlag, ram krönt med krona vilande på hyende, litografins mått 48x38 cm, rammått höjd 75 cm;
PROVENIENS: Skytteholms Herrgård (Ekerö)

Kronan ngt avskavd, fläckar

Ändringar/tillägg
Krön finns att hämta vid utlämningsdisk

Rum 1

Budhistorik (5 bud)
2260695
2 400
2260694
2256015
1 700
2255883
2255781

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.