Hjälmmask

354824

HJÄLMMASK, 1900-talets andra hälft, östra Kongo, träskuren dekor, dekor av växtfibrer samt kaolinlera, höjd ca 48 cm

Horn med lagning

Etnografica

Rum 7

Hjälmmask

Budhistorik (4 bud)

2264982
2262052
700
2262051
2261751

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.