Ytterfoder

354806

YTTERFODER, troligen Uppsala Ekeby, 1900-talets första hälft, glaserat lergods, höjd ca 36, diameter ca 45 cm

Slitage, smärre glasyr bortfall

Diverse, Keramik/Porslin

Rum 21

Ytterfoder

Budhistorik (5 bud)
2258679
2258677
550
2258345
500
2258344
2256344

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.