4 kartor bl.a. Homann om solsystemet, Afrika

354801

KARTOR (4). 1700-tal, HOMANN eller dennes arvingar, bl.a, Schematismus geographiae, 1753, ca 46,5x54 cm, samt karta över AFRIKA, EUROPA, Ryssland, graverade, ramade, 4 st

Vissa skador, veck, fläckar

Böcker/Kartor, Kartor/Atlaser

Tavelvagn 4

Budhistorik (32 bud)
2268554
4 200
2268553
2268552
3 800
2268550
3 600
2268551
3 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.