Silverdosa med daler

354797

DOSA, silver, Danmark, stämplad Holger Kyster, locket med graverad dekor samt innefattat danskt dalermynt Christian IV, asken invändigt förgylld, diameter ca 7 cm vikt ca 19,5 g

Bruksslitage

Silver, Vapen/Medaljer

Monter 9

Silverdosa med daler

Budhistorik (11 bud)
2268779
2256164
2260281
2256164
2255841
600

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.