Trattgrammofon

354757

TRATTGRAMMOFON, 1900-talets början, lådan märkt "His Master´s Voice", tratt i mässing, trattens längd ca 85, diameter 53 cm, vev o stift medföljer

Bucklor, slitage

Diverse, Nautica/Technica

Rum 7

Trattgrammofon

Budhistorik (11 bud)
2268653
2 600
2268495
2 400
2267207
2268494
2267207

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.