Skål med fundament flussglas

354707

SKÅL MED FUNDAMENT, flussglas, 1800-talets andra hälft, dekor av ränder i guld samt 4 ovaler med glaspärlor och miniatyrporträtt av damer, total höjd ca 38,5 cm

smärre slitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 28

Skål med fundament flussglas

Budhistorik (8 bud)
2270951
2270380
1 400
2270379
1 300
2270378
2269446

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.