Såsskål med fat silver 1850

354693

CHRISTIAN HAMMER, såsskål med löstagbart fat, silver, Stockholm 1850, vågmönster, invändigt förgylld, skålens diameter 18 cm, vikt ca 480 g

Smärre bucklor

Silver

Monter 27

Såsskål med fat silver 1850

Budhistorik (5 bud)
2280052
2275785
1 900
2269465
2269463
850
2267676

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.