Terriner Qianlong

354599

TERRINER, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal Qianlong, dekor i famille rose, hänklar i form av fohundar, höjd 13, 32 x 24 cm

Lock saknas, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Terriner Qianlong

Budhistorik (6 bud)
2265559
2265536
2265529
450
2265370
2258312

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.