Vas Gate Orrefors

354583

SIMON GATE, vas, Orrefors, klart glas med svart fot, optikblåst, graverad dekor av sjöjungfru, signerad Orrefors G 1133, höjd ca 21, diameter 24 cm

Undertill och botten med repor

Glas, Vaser, skålar, fat

Vas Gate Orrefors

Budhistorik (10 bud)
2265556
2257710
2257710
1 800
2265554
1 700
2257710
1 400

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.