Pall västafrika

354574

PALL, västfrika, träskuren i ett stycke, trebenad med form av stiliserade betar, benavslut med metallskoning i mässing, diameter ca 32, höjd ca 28 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift amanuens Carl Braunerhielm (1925-2012).

Slitage, skador/ bortfall

Diverse, Inredning och husgeråd, Etnografica

Pall västafrika

Budhistorik (22 bud)
2275686
1 800
2275749
1 700
2275686
1 600
2275483
2275483
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.