Ljuskrona rokokostil

354526

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, för sex ljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 73 cm

Ljusmanschetter 5 st medföljer, bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (19 bud)
2266294
3 400
2261587
3 200
2254695
2261586
2 800
2254695
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.