Tallrikar

354509

TALLRIKAR, 6 st, SKÅLFAT, porslin, 1800-tal, empire, delvis förgylld dekor med motiv av blommor, diameter ca 24-25 cm; skadat gallerfat medföljer

Nagg, slitage, enstaka sprickor

Keramik/Porslin

Monter 8

Tallrikar

Budhistorik (5 bud)
2257939
500
2257936
450
2257934
2254515
2254514

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.