Wilhelm Kåge skål 1920-tal

354508

WILHELM KÅGE, skål, i botten signerad och daterad Wilhelm Kåge 1928, förgylld, dekor av stiliserade växter, konturerad kant, diameter ca 23, höjd ca 10 cm

Botten med skada/ytbortfall

Keramik/Porslin

Monter 5

Wilhelm Kåge skål 1920-tal

Budhistorik (13 bud)
2266179
2266183
2266179
2266177
2263983
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.