Johannes Martin Grimelund oljemålning

354499

JOHANNES MARTIN GRIMELUND (Norge, 1842-1917), fjällandskap med figur i solnedgång, signerad och daterad Grimelund 1908, olja på duk, 47 x 66 cm

Krackelyrer

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 30

Budhistorik (1 bud)

2267018
2016-01-18 17:57:00

2016-01-18 kl 19:48
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.