Jardinjärer Pirkenhammer

354490

PIRKENHAMMER, jardinjärer, 2 st., varav en med fat, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin, grön- och blåglaserade, delvis bemålad gulddekor och polykroma mansfigurer, fatet med inpressad stämpel F&M, längd ca 30-36 cm

Gulddekor med slitage

Keramik/Porslin

Rum 13

Jardinjärer Pirkenhammer

Budhistorik

2016-01-18 kl 13:04
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.