Kittel i koppar

354476

KITTEL, 1800-talets andra hälft, koppar med stativ i järn, igenpluggat avrinningsrör, höjd ca 40 cm, diameter ca 67 cm

Slitage, smärre bucklor

Metall, Allmoge

Rum 4

Kittel i koppar

Budhistorik (15 bud)
2266449
1 300
2266228
2266448
2266228
2266093
750

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.