Carl Malmsten Gustavus

354413

CARL MALMSTEN, matgrupp, 7 dlr, "Gustavus", ek, stolarna med brungul ylleklädsel, pärlspikade, stolarna brännmärkta, skyltmärktning på bordet, bestående av 4 stolar, 2 karmstolar, matbord med utdragsskivor, bordets mått höjd ca 74, 140x90, total längd 260, stolarnas sitthöjd ca 46 cm

Slitage, klädsel med skador

Möbler, Design

Rum 13

Carl Malmsten Gustavus

Budhistorik (14 bud)
2266409
4 600
2266374
4 400
2266092
4 200
2266372
4 200
2266092

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.