Flintlåsstudsare

354348

FLINTLÅSSTUDSARE, svensk, m/1815-20 för infanteriets jägare, Norrtälje faktori, längd 115 cm
Proveniens: Tullverket

eldstålsfjäder och laddstock saknas, smärre träskador runt låset

Vapen/Medaljer

Rum 11

Flintlåsstudsare

Budhistorik (13 bud)
2274219
4 800
2274214
4 600
2274205
4 200
2273701
2273687
3 600

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.