Hjälmar

354331

HJÄLMAR, 2 st, svenska, renoveringsobjekt, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam,
Proveniens: Tullverket

Skador, delar saknas, lösa delar medföljer, omarbetade

Vapen/Medaljer

Monter 19

Hjälmar

Budhistorik (13 bud)
2273274
2 800
2273202
2 600
2273202
2 400
2266235
2266235

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.