Hjälm

354330

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

lösa skärmar medföljer, delar saknas

Vapen/Medaljer

Monter 20

Hjälm

Budhistorik (13 bud)
2273232
2 400
2270613
2266251
2266251
1 700
2270612
1 600

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.