Hjälm

354312

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

lös framskärm, skadad käkrem, torr

Vapen/Medaljer

Monter 20

Hjälm

Budhistorik (13 bud)
2273308
2266244
2266244
1 700
2273214
1 600
2266244

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.