Hjälm

354304

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam
Proveniens: Tullverket

omarbetad, kärremmar utbytta

Vapen/Medaljer

Rum 11

Hjälm

Budhistorik (5 bud)
2273219
1 800
2273269
1 700
2273219
2263743
2259214

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.