Hjälm

354300

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

Skador, delar saknas

Vapen/Medaljer

Rum 11

Hjälm

Budhistorik (10 bud)
2274186
2 400
2273649
2273224
2273646
2273224
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.