Hilding Linnqvist

354282

HILDING LINNQVIST (1891-1984), Kvinnoporträtt, akvarell på papper, signerad och daterad Linnqvist 1921, etikettmärkt a tergo "Svensk-Franska konstgalleriet No 1148" samt "Renoverad av Helen Skinner 1987", ca 43 x 30 cm

Fuktskadad

Konst, Äldre måleri

Fack 10

Hilding Linnqvist

Budhistorik (2 bud)

2263246
2257611

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.