Ljuskrona i sengustaviansk stil

354271

LJUSKRONA för sex ljus, sengustaviansk stil, 1800-talets slut, dekor med bockhuvuden och fleuronger, höjd ca 85 cm

Slitage, enstaka prismor kan saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 7

Budhistorik (8 bud)
2265641
4 400
2265639
4 200
2265634
2265402
3 800
2259704
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.