Hjälm

354267

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

käkremmar saknas/skadade

Vapen/Medaljer

Rum 11

Hjälm

Budhistorik (6 bud)
2274103
2273588
2273217
1 900
2266245
1 800
2263742

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.