Kinesiska fat

354265

FAT, 3 st, porslin, Kina, 1600-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av lotus, diameter ca 21,5 cm

A SET OF THREE UNDERGLAZED DISHES, sculpted rims, decorated with lotusflowers, early Kangxi (1662-1722), diameter c. 21.5 cm

Nagg
Nicks

Orientaliskt, Porslin

Kinesiska fat

Budhistorik (10 bud)
2286302
3 400
2283375
3 200
2277227
2273777
2 800
2277225
2 800

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.