Kinesiska fat

354264

FAT, 2 st, porslin, Kina, 1600-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och lyckobringande symboler, diameter ca 21-22 cm

A SET OF TWO UNDERGLAZED DISHES, decorated with flowers and symbols for good luck, early Kangxi (1662-1722), diameter c. 21-22 cm

Nagg, spricka
Nicks, crack

Orientaliskt, Porslin

Kinesiska fat

Budhistorik (10 bud)
2288476
900
2288310
850
2288310
650
2287830
600
2278449
550

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.