Hjälm

354257

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsemblem, mässingsklädd kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

käkrem och bokstav saknas, skador

Vapen/Medaljer

Rum 11

Hjälm

Budhistorik (7 bud)
2274244
1 900
2274231
1 800
2273222
1 700
2274229
1 600
2273222

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.