Sabel

354253

SABEL, svensk, m/1807 för Savolax lätta infanteriregemente, P-stämplad klinga, svart läderbalja, längd 81 cm
Proveniens: Tullverket

övre baljbeslag saknas

Vapen/Medaljer

Rum 11

Sabel

Budhistorik (21 bud)
2274076
3 400
2274255
3 200
2274076
2274026
2 800
2273806
2 600

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.