Bordslampa empirestil

354250

BORDSLAMPA, 1800-tal, empirestil, förgylld och patinerad brons, total höjd ca 72 cm

Skyltmärkt, en sida på postament med smärre buckla

Belysning, Bordslampor, Diverse

Rum 21

Bordslampa empirestil

Budhistorik (28 bud)
2265259
9 600
2265258
9 400
2265254
9 200
2265252
9 000
2265246
8 800

Slutpris SEK:
9 600
938 EUR, 1 097 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.