Bordssurtout silver 1700-tal

354184

BORDSSURTOUT, Diedrich Schvart, Karlskrona 1796, 4 flaskor, ställ i mahogny, lock i silver med pärlstavsdekor, krönta av blommor med förgylld insida, höjd ca 25 cm

Silver, Glas

Bordssurtout silver 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
2261078
3 400
2261077
3 200
2252864
2252862
2251148

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.