Sabel

354140

SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente, P-stämplad klinga, svart läderbalja utan doppsko, längd 81 cm
Proveniens: Tullverket

Vapen/Medaljer

Rum 11

Sabel

Budhistorik (6 bud)
2270734
5 200
2270444
5 000
2270444
2260087
3 200
2260083
2 600

Slutpris SEK:
5 200
508 EUR, 594 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.