Skål Kina 1700-tal

354130

SKÅL, porslin, Kina,1700-tal, dekor i wocai, med motiv av fåglar, höjd ca 9, diameter 19 cm

Sprickor, nagg, möjligen komplterad dekor

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Skål Kina 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
2262821
2262818
950
2262742
900
2262817
900
2262742
850

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.